36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Mogielnicki Piknik Rodzinny

IMG_1423 (1).JPG,

Na stadionie w Mogielnicy odbył się długo wyczekiwany piknik rodzinny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Mogielnicy oraz Lokalny Ośrodek Kultury Razem w Niechobrzu.

Imprezę rozpoczął dyrektor szkoły Łukasz Bubicz, witając zaproszonych gości: zastępcę burmistrza Boguchwały Ewę Śliwę, proboszcza parafii ks. Stanisława Zimnego, a także dzieci, rodziców, ich rodziny. Zgromadzonych w atmosferę pikniku wprowadził koncert Orkiestry Dętej z Mogielnicy. Następnie na scenie pojawili się młodzi projektanci, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy zaprezentowali wspaniały pokaz eko-mody. Następnie wszyscy mogli przenieść się w świat baśni za sprawą widowiska cyrkowo-teatralnego. Na piknikowej scenie nie mogło zabraknąć też zabawnych skeczy w wykonaniu grupy teatralnej z Ośrodka Kultury w Mogielnicy. Po aktorach przyszła kolej piosenkarzy i instrumentalistów. Były popisy wokalne, gry na skrzypcach oraz keyboardzie. Uczennice z Mogielnicy zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, przedstawiając układy choreograficzne tańców ludowych różnych narodowości. Całości dopełnił taniec z szarfami oraz taniec ze wstążkami najmłodszych uczniów. W programie znalazł się także występ Zespołu Młodzieżowego z Mogielnicy "Mimo Wszystko".

Poza doznaniami artystycznymi na piknikowych gości czekało wiele innych atrakcji, takich jak rodzinne konkurencje sportowe, czy pokaz strażacki OSP Mogielnica. Na płycie boiska odbyła się prezentacja młodych talentów piłkarskich. Niewątpliwie duże emocje wzbudził też mecz piłki nożnej rodzice kontra nauczyciele. Po zaciętym meczu Ci drudzy wzięli rewanż za ubiegły rok i mecz zakończył się ich wygraną 3:1.

Wielką atrakcją pikniku okazała się loteria fantowa. Była ona możliwa do zorganizowania dzięki datkom sponsorów. Każdy los w loterii wygrywał. Zaś punktem kulminacyjnym imprezy było losowanie nagrody głównej, którą był rower ufundowany przez Usługi Budowlane i Brukarskie Mark-Bud Marek Chromik.


Organizatorzy pragną serdecznie podziękować całej społeczności szkolnej, rodzicom i mieszkańcom Mogielnicy oraz wszystkim sponsorom i darczyńcom za ogromne wsparcie i pomoc przy organizacji pikniku. Szczególne podziękowania kierują do Sponsorów, którymi byli: Usługi Budowlane i Brukarskie Mark-Bud Marek Chromik, Bank Spółdzielczy w Niechobrzu, Hotel Odeon Spa w Boguchwale, SWiR Progres, sklep spożywczo-przemysłowy Groszek w Mogielnicy, Kebab Bad-Boys w Boguchwale oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy.

źródło i fot. SP Mogielnica

Liczba odsłon: 622
  • Data aktualizacji: 2018-07-16 14:58
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 092 830