Aktualności

Wszystkie aktualności

Zagraliśmy dla "Pięknych Dam"

Uśmiecha się marzec bezchmurnym błękitem,
dzień zdobiąc promiennie rosy brylantami.
By Tobie Kobieto, z najwyższym zachwytem,
Swoje uwielbienie złożyć pod stopami.

W minioną sobotę, już po raz czwarty, odbył się koncert "Dla Was gramy Piękne Damy", zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Boguchwale, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale.

W sobotnie popołudnie, w Sali Widowiskowej Urzędu Miejskiego, zebrało się ponad 150 pań, którym został wręczony symboliczny goździk. Życzenia w imieniu władz samorządowych złożył Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kąkol.

Koncert rozpoczął występ zespołu muzycznego - Justyny, Alicji i Janusza Witek. Rodzinny zespół zaprezentował własne wersje znanych piosenek, za które został nagrodzony gromkimi brawami. Następnym punktem spotkania była loteria upominków ufundowanych przez Urząd Miejski. Szczęśliwe bileciki losowali Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Kąkol oraz dyrektor MZDiNK Waldemar Mach.

Podczas przerwy na wszystkie panie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Spółdzielnię Socjalną "Sztuka Smaku" ze Zgłobnia. Dodatkowo swoje stanowisko zaprezentowała firma kosmetyczna "Avon" oraz firma "Atlanta - Mariola Budnik" z ofertą biżuterii. Podobnie jak w latach ubiegłych, na stanowisku Centrum Medycznego Medyk, można było wykonać badania poziomu cukru oraz ciśnienia. Wystrój sali oraz kwiaty dla pań przygotowała Kwiaciarnia "Magnolia" z Lubeni.

Głównym punktem programu był występ Teatru "Czwartek" Tarnobrzeskiego Domu Kultury, który zaprezentował sztukę Izabeli Degórskiej "Mąż zmarł, ale już mu lepiej". W historii małżeństwa z długoletnim stażem nie brakowało zaskakujących zwrotów akcji, wątków kryminalnych, a przede wszystkim ogromnej dawki humoru. Warto podkreślić, iż był to przedpremierowy występ tarnobrzeskiego teatru, a aktorzy-amatorzy wykazali się dobrą grą i dużym zaangażowaniem. Potwierdzeniem tego były gromkie owacje na stojąco.

Galeria