36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

Moto Show Boguchwała. Zmiana organizacji ruchu

MotoShowZarciowozy.jpg,
Boguchwała - 8. Rajd Rzeszowiak.jpg,
Niechobrz - 8. Rajd Rzeszowiak.jpg,

W weekend 13-15 maja, w Boguchwale zagoszczą aż 3 imprezy motoryzacyjne. Moto Show Boguchwała połączy kilka rajdów: zabytkowy turystyczny, na regularność i sportowy. Imprezie będzie towarzyszył także zlot Żarciowozów.

W sobotnie popołudnie 14 maja na Rynku Miejskim w Boguchwale, wokół zabytkowego Spichlerza zjadą się samochody z wszystkich rajdów. Wokół Spichlerza będzie się prezentować wszelaka motoryzacja, w tym samochody sportowe nawet serii R5, czy auta wyścigowe formuły. Po za tym będą klasyczne auta rajdowe oraz samochody zabytkowe, w tym przedwojenne. Kulminacją dla 17. Rajdu Nocy Muzeów będzie Konkurs Elegancji, w którym wezmą udział także załogi Retro Carpathia. To widowisko poprzedzi honorowy start uczestników 8. Rajdu Rzeszowiak Hoffman i wyłonienie najszybszej załogi na wspomnianym odcinku w Boguchwale.

Pierwszy z rajdów to Retro Carpathia 2022 - podwójna Runda Mistrzostwa Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, pierwsza Runda Mistrzostw Europy Strefy Centralnej Historycznych Rajdów na Regularność oraz runda kwalifikacyjna Pucharu FIA w Historycznych Rajdów na Regularność. Baza rajdu zlokalizowana będzie w Boguchwale, skąd zawodnicy wyruszą na trasę podzielona na dwa etapy, w tym cztery sekcje o łącznej długości niemalże 550 km. W zawodach uczestniczy 30-50 załóg, a pojazdy spotykane na trasie rajdu to perełki klasyki rajdowej, takie jak Renault A110 Alpine, Renault R5 Turbo, rajdowy Mercedes 450SLC, czy modele innych marek typu Porsche, BMW, czy Audi.

Podczas weekendu odbędzie się również kolejna, siedemnasta edycji turystycznego rajdu pojazdów zabytkowych - Rajd Nocy Muzeów. W ramach wydarzenia odbędzie się rajd pojazdów zabytkowych, próba sprawnościowa oraz sobotni konkurs elegancji.

Trzecim wydarzeniem Moto Show Boguchwała będzie Ogólnopolski Rajd Samochodowy - 8. Rajd Rzeszowiak, czyli dwudniowe zawody sportowe, które są rundą Rajdowych Mistrzostw Południa. W ramach rajdu odbędzie się wieczorny Prolog o długości 1,65 km - widowiskowa próba rozgrywana w centrum stolicy Gminy Boguchwała. Odcinek Super Specjalny zlokalizowany w okolicach dworca kolejowego będzie jeszcze dwukrotnie przejeżdżany przez zawodników w niedzielę. Dodatkowo w niedzielę odbędą się zawody KJS.

W ramach weekendu na Rynku Miejskim pojawią się również najlepsze Żarciowozy z całej Polski, w jednym miejscu z kuchniami całego świata.

W związku z organizacją Rajdu Rzeszowiak nastąpią czasowe wyłączenia z użytkowania dróg:

  • sobota 14 maja w godz. 14:30-20:00 - ul. Kolejowa oraz część ul. Partyzantów i ul. Kasztanowej,
  • niedziela 15 maja w godz. 09:00-18:15 - drogi w okolicach Krzyża Milenijnego w Niechobrzu,
  • niedziela 15 maja w godz. 10:30-17:30 - ul. Kolejowa oraz część ul. Partyzantów i ul. Kasztanowej.

Szczegółowe informacje, w tym wskazówki dotyczące bezpiecznego kibicowania na trasie rajdu, dostępne na stronie: www.rajdrzeszowiak.pl

Liczba odsłon: 2035
  • Data aktualizacji: 2022-12-02 15:12
  • |
  • Licznik odwiedzin: 18 164 053