Efektowny start siatkarzy Lubczy

2017-10-12
SST Lubcza / Tomasz Sitek

Za siatkarzami Lubczy pierwszy tegoroczny mecz w III lidze. Drużyna z Racławówki bardzo pewnie rozprawiła się we własnej hali z Żaglem Radymno. Siatkarze Lubczy dobrze rozpoczęli spotkanie i po chwili prowadzili już 11:5, a wysoka zaliczka utrzymała się do końca pierwszego seta. Ostatecznie Lubcza zwyciężyła 25:11. Kompletnie rozbita w pierwszym secie drużyna z Radymna próbowała walczyć dalej. Żagiel objął prowadzenie 4:2 i miejscowi gracze przez dłuższy fragment nie byli w stanie tej straty zniwelować. Do remisu udało się doprowadzić po serwisach Masłowskiego. Po dobrze rozegranych kontrach, Lubcza odskoczyła na 5 punktów i do końca kontrolowała przebieg wydarzeń wygrywając drugą partię 25:19. Podopieczni Andrzeja Tereszkieiwcza poszli za ciosem i w trzeciej odsłonie błyskawicznie odskoczyli na 4 punkty. Rywale próbowali ratować sytuację zmianami, ale nie przyniosły one rezultatu. Żagiel w tym fragmencie popełnił sporo błędów i nie był w stanie zagrozić gospodarzom, którzy zwyciężyli 25:15 i całe spotkanie 3:0.

Siatkarska III Liga Mężczyzn:
SST Lubcza Racławówka - TKS Żagiel Radymno 3:0 (25:11, 25:19, 25:15)

Udanie sezon w IV lidze rozpoczęła także druga drużyna Lubczy. Na inaugurację pokonała we własnej hali Grom Rozbórz Długi 3:1. Po dwóch pewnie wygranych przez gospodarzy setach, przeciwnicy poderwali się od walki i zwyciężając końcówkę trzeciej partii, przedłużyli to spotkanie. Gracze z Racławówki szybko opanowali jednak sytuację i nie wypuścili końcowego zwycięstwa z rąk, notując pierwszy w tym sezonie komplet punktów.

Siatkarska IV Liga Mężczyzn:
SST Lubcza II Racławówka - KS Grom Rozbórz Długi 3:1 (25:20, 25:20, 22:25, 25:18)

W miniony weekend trzeci mecz w sezonie rozegrała także drużyna juniorek. Siatkarki Lubczy mierzyły się we własnej hali z drużyną Siarki Tarnobrzeg. Początek pojedynku był bardzo nerwowy w wykonaniu gospodyń. Zawodniczki z Racławówki szybko opanowały emocje i odrobiły część straty. Ekipa z Tarnobrzega zachowała jednak skuteczność w ataku i triumfowała 20:25. Drugą odsłonę Lubcza rozpoczęła zdecydowanie lepiej, jednak w końcówce zawodniczki z Tarnobrzega zaryzykowały serwisem i odskoczyły na 4 punkty, których nie udało się odrobić gospodyniom. Drużyna Lubczy nie była w stanie poderwać się już do walki w trzeciej odsłonie. Zespół trenera Dróbkowskiego kontrolował sytuację do końca i ostatecznie triumfował 14:25.