Wszystkie aktualności

Siatkarze Lubczy mistrzami III ligi

2017-03-21
SST Lubcza / Tomasz Sitek

W dniach 17-19 marca w Cmolasie rozegrany został turniej o mistrzostwo III Ligi Mężczyzn. O mistrzostwo ligi walczyły drużyny Klimy Błażowa, AppGo II LO Rzeszów, Głogovii Głogów Młp. oraz SST Lubcza Racławówka.

Zespoły Lubczy i Głogovii stworzyły w pierwszym dniu turnieju finałowego bardzo emocjonujące widowisko. Po dokładnie 2 godzinach i 20 minutach walki ze zwycięstwa cieszyła się drużyna z Racławówki, mimo iż decydującą, piątą partię rozpoczęła fatalnie. Najlepiej punktującym zawodnikiem Lubczy był Mateusz Hołobut. Przed meczem Lubczy na parkiecie rywalizowały drużyny Klimy i AppGo. Pojedynek zakończył się sporą sensacją. Ekipa z Błażowej rozpoczęła zgodnie z planem od wygranego seta. Drugą odsłonę na swoją korzyść rozstrzygnęli gracze z Rzeszowa. Klima z każdym setem grała coraz bardziej nerwowo i miała więcej kłopotów ze skutecznością w ataku. Rzeszowski zespół dobrze prezentował się w polu serwisowym, a długimi seriami popisywał się Szymon Soboń. Jego drużyna zwyciężyła kolejno 25:20 i 20:15. W obliczu sensacyjnej porażki Klimy z AppGo, zespół z Racławówki po pierwszym dniu rywalizacji zajmował pierwsze miejsce w tabeli.

STS Klima Błażowa - AppGo II LO Rzeszów 1:3 (25:22, 24:26, 20:25, 15:25)
SST Lubcza Racławówka - LKS Głogovia Głogów 3:2 (23:25, 25:19, 25:20, 22:25, 15:11)

Warunkiem do zapewnienia sobie przez Lubczę mistrzostwa ligi już sobotę było zwycięstwo z faworytem z Błażowej. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, iż musiała zwyciężyć 3:0 lub 3:1. Siatkarze z Racławówki zaprezentowali znakomitą siatkówkę, świetnie grali blokiem i nie mieli kłopotów w innych elementach. Pogubiony zespół z Błażowej próbował walczyć z rywalem i własnymi słabościami do samego końca. Ekipa Andrzeja Tereszkiewicza  wygrała w  trzech setach i mogła cieszyć się z tytułu mistrza. W drugim meczu tego dnia Głogovia pokonała AppGo i przedłużyła swoje szanse na drugie miejsce. Szczególnie zacięty był czwarty set, który zakończył się rezultatem 35:33.

STS Klima Błażowa - SST Lubcza Racławówka 0:3 (19:25, 24:26, 17:25)
LKS Głogovia Głogów - AppGo II LO Rzeszów 3:1 (25:23, 25:17, 22:25, 35:33)

Przed odebraniem medali Lubcza musiała rozegrać jeszcze ostatni pojedynek z AppGo II LO. Siatkarze z Racławówki mieli jednak za sobą dwa wyczerpujące spotkania, co w efekcie przełożyło się na porażkę z rzeszowskim zespołem 1:3. Tylko w trzecim secie zawodnicy Lubczy zdołali się poderwać i rozbić rywali. W pozostałych dobrze grający zespół Piotra Podpory okazał się lepszy i zapewnił sobie brązowy medal. O drugim miejscu decydował pojedynek Klimy z Głogovią. Drużyna z Błażowej zagrała koncertowo, przeważała w elementach ofensywnych i triumfowała w trzech krótkich setach.

SST Lubcza Racławówka - AppGo II LO Rzeszów 1:3 (23:25, 17:25, 25:14, 17:25)
STS Klima Błażowa - LKS Głogovia Głogów 3:0 (25:13, 25:17, 25:19)

Przegrana w ostatnim meczu nie zepsuła siatkarzom Lubczy wielkiego święta. Najpierw swoje medale odebrali gracze Lubczy II, zdobywcy srebrnego medalu w debiutanckim sezonie IV ligi mężczyzn. Pamiątkowy puchar za mistrzostwo III ligi odebrał kapitan Lubczy Patryk Masłowski. Na koniec turnieju przyznano również nagrody indywidualne. W szeregach Lubczy wyróżnieni zostali: Rafał Niedzielski - najlepszy rozgrywający, Mateusz Hołobut - najlepszy przyjmujący i Przemysław Fedko - MVP turnieju.

Dla siatkarzy Andrzeja Tereszkiewicza sezon jednak się jeszcze nie zakończył. W dniach 28-30 kwietnia na terenie naszej gminy zostanie rozegrany turniej półfinałowy o awans do II ligi. Do Niechobrza zawitają czołowe drużyny z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Klasyfikacja końcowa:

1. SST Lubcza Racławówka
  2. STS Klima Błażowa
  3. AppGo II LO Rzeszów
  4. LKS Głogovia Głogów

źródło i fot. sstlubcza.com, pełna retransmisja turnieju dostępna na stronie: podkarpacielive.tv