Aktualności

Wszystkie aktualności

Pierwsze porażki Izolatora i Jedności. Gminne derby dla Iskry

Izolator Boguchwała odniósł pierwszą porażkę w sezonie. Biało-zieloni przegrali na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce 2:1. Pierwszy gol meczu padł dopiero w drugie połowie. W 51. minucie prowadzenie boguchwalskiej drużynie dał Patryk Róg. Zwycięskie bramki dla Błękitnych padły po indywidualnych błędach graczy Izolatora. W 59. minucie do wyrównania doprowadził Jakub Szewczyk, a zaledwie cztery minuty później zwycięskiego gola strzelił Łukasz Kosiba. W sobotę 1 października biało-zieloni powrócą na IzoArenę. Rywalem w walce o kolejne ligowe punkty będzie Głogovia. Rozpoczęcie meczu o godz. 15:00.

IV liga podkarpacka:
MKS Błękitni Ropczyce - ZKS Izolator Boguchwała 2:1

Pierwszą porażkę zanotowali także piłkarze z Niechobrza, którzy w sobotnim meczu nie znaleźli sposobu na lidera tabeli ze Strzyżowa. Wyjazdowe spotkanie lepiej rozpoczęła Jedność, gdy w 9. minucie do bramki Wisłoka trafił Paweł Lib. Gospodarze zdołali wyrównać w 41. minucie po golu Patryka Kwaśniczko. Jeszcze przed przerwą drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Dominiki Grzebyk. Dodatkowo do własnej bramki trafił, strzelec pierwszej bramki, Paweł Lib. Druga połowa upłynęła pod dyktando gospodarzy, którzy zdobyli jeszcze 3 bramki. Jedność z dwoma zaległymi meczami plasuje się na 9 miejscu w tabeli klasy okręgowej. Kolejne spotkanie niechobrzanie rozegrają na własnym terenie. 1 października o godz. 15:00 na stadionie Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji podejmą Bratka Bratkowice.

Klasa okręgowa, grupa Rzeszów:
MKS Wisłok Strzyżów - LKS Jedność Niechobrz 5:1

W 6. kolejce spotkań Klasy A piłkarze Gromu pauzowali. Bezpośredni rywale drużyny z Mogielnicy przegrali jednak swoje spotkania, dzięki czemu ekipa z "Wichroareny" utrzymała się na 11. miejscu w tabeli. Przed Gromem wyjazdowy mecz w Budach Głogowskich, gdzie zmierzą się z miejscową Victorią.

W niedzielę na stadionie w Zarzeczu odbyły się gminne derby. W pojedynku Płomyka z Iskrą lepsi okazali się piłkarze ze Zgłobnia. Już w trzeciej minucie do bramki lutoryżan trafił Michał Bać. Z czasem gospodarze opanowali sytuację i próbowali zaatakować, lecz dobrze ustawiająca się defensywa Iskry nie pozwalała Płomykowi zdobyć wyrównującego trafienia. W 35. minucie prowadzenie Iskry podwyższył Krzysztof Rzepka. Trzy minuty później było już 3:0, a do bramki ponownie trafił Bać. Płomyk od pierwszych minut drugiej połowy spróbował zaatakować. Sytuacja uspokoiła się jednak po kolejnym trafieniu Iskry. Rzut karny w 54. minucie wykorzystał Bać, który tym samym skompletował hat-tricka.

W meczu "na szczycie" Klasy B punkty stracili niestety Novi. Piłkarze z Nosówki ulegli Grunwaldowi Budziwój 1:3. Jedyną bramkę, po indywidualnej akcji, strzelił Marcin Byjoś. Kolejne spotkanie Novi rozegrają 2 października. Na stadionie Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Niechobrzu, o godz. 10:00, podejmą Huragan Kozłówek. Iskra oraz Płomyk rozegrają wyjazdowe mecze w Lubeni oraz Pstrągowej.